برنامه ۶ ماهه تا کنکور ۹۶ ویژه رشته تجربی

دوست خوب من ، می دونم تابحال خوب درس نخوندی، و یا اصلا درس نخوندی، احتمالا خیلی ناراحتی و عذاب وجدان داری و یجورایی ناامیدی، ذهنت پر شده از کاش ها و ای کاش ها… دائم از خودت می پرسی یعنی واقعا از الان می شه؟ اصلا فایده ای داره؟ شایدم با خودت می گی ولش کن می ذارم سال دیگه… یه لحظه واستا! بذار راحتت کنم و حرف آخر رو اول بزنم؛ خیلی زیادن آدمایی که می گن اگر دوباره متولد بشم طور دیگه ای زندگی می کنم، از ثانیه ثانیش استفاده می کنم. تمام فرصت های از دست رفته رو دوباره به آغوش می کشم و بهترین خودم می شم. خلاصه از این حرفا. حواست هست که این عده زیاد الزماً بیماران در حال مرگ روی تخت بیمارستان نیستن، حتی الزاماً انسان های سن بالا هم نیستن، اتفاقاً خیلی از جوون ها هم این طورین. اما خوب مطمئن باش اگه به همه این آدما فرصت تولد دوباره بدی (که البته امکان پذیر هم نیست) باز هم انتخاب های قبلی شون رو انجام می دن و عملاً مثل گذشته شون زندگی می کنند. پس اگه خدای نکرده جایی شنیدی که کسی داره می گه، گذاشتم واسه سال دیگه و کنکور بعدی رو می ترکونم، بدون که زهی خیال باطل! خب چرا؟ الان می گم بت، انسان وقتی یه چیزی رو از ته دل و با تمام وجود بخواد، دیگه اما و اگر براش مهم نیست، الان یا فردا براش ملاک نیست. از همون لحظه برای رسیدن بهش تلاش می کنه. وقتی عاشق واقعی یه چیزی هستی فقط به رسیدن بهش فکر می کنی و اصلا هم به این فکر نمی کنی که ممکن بهش نرسی. این چیز می تونه یک هدف بزرگ باشه، حتی می تونه یک گام کوچیک (تغییر) برای داشتن یه زندگی بهتر باشه. امیدوارم تونسته باشم منظورم رو خوب بت برسونم.

اگه الان داری این رو می خونی معلومِ که تصمیم گرفتی اولین گام رو برای هدف بزرگت برداری، دوست خوبم فکر گذشته ها رو نکن، غصه فرصت های از دست رفته رو نخور، ناامید نباش و به هیچ وجه خودت را با دیگران مقایسه نکن. ما آدما هیچ کدوم کامل نیستیم، هممون اشتباه می کنیم، گذشته رو که نمی شه کاریش کرد اما، آینده پیش روی توست، راستی می دونستی موفقیت در انتهای مسیر چشم به راه تو نشسته؟ واسه این که قرارِ تو از همین لحظه مسیر زندگیت رو تغییر بدی، قرارِ با یک تصمیم جدی، اراده قوی و برنامه ریزی درست، با تمام وجود برای رسیدن به هدفت تلاش کنی، توی این مسیر نه خسته می شی، نه دلسرد و اصلا هم قرار نیست جا بزنی. هیچ می دونی که اگه تو این چند ماه اگر یکم شبا دیرتر بخوابی و صبحا زودتر پاشی هیچ اتفاق بدی برات نمی افته. البته بدون که می دونیم که تو ربات نیستی و برات تعطیلی و استراحت هم در نظر گرفتیم، اگر هم می بینی که تایم زیادی از روزت رو برای مطالعه و تست زدن در نظر گرفتیم، واسه اینه که می خواهیم با تمام وجود تلاش کنی و موفق بشی.

باور کن خیلی ها بودن که از همین زمان ها شروع کردن، اما طوفانی کار کردن و الان دارن در رشته و دانشگاه مورد علاقشون تحصیل می کنن. آیا همشون، تیزهوش، نخبه و یا درخت استعداد بودن؟ نه! آیا داریم در مورد رتبه های ۱ تا ۱۰۰ کنکور صحبت می کنیم؟ نه! پس کی؟ اون ها پدیده بودن. یعنی چی؟ یعنی خیلی با اراده و باهوش بودن که از همین فرصت ها که دیگران بی اهمیت و نا کافی به حساب می آوردن استفاده کردن، وقتی خیلی ها خواب بودن اونا بیدار بودن و داشتن فرصت های از دست رفته رو جبران می کردن، اون ها می دونستن که تو این فرصت باقی مونده چه چیزهایی رو بخونن و کجاها رو نخونن، اصلا چطوری بخونن، از کجا ها چندتا تست بزنن، چه طور مرور کنن و چطوری جمع بندی کنن. وگرنه که قوانین فیزیک و ریاضی و حفظیات شیمی و زیست شناسی از سال ها پیش همین بوده و همین طور خواهد بود، ممکن یکم ظاهر و جزئیات کتاب های درسی تغییر کنه و یا نوع طراحی سوالات کنکور متفاوت بشه اما اصل قضیه سر جاشِ! باید قبول کرد که تو این فرصت نمی شه به ۱۰۰% مطالب کتاب های درسی بخصوص در دروس اختصاصی تسلط ۱۰۰% پیدا کرد و اینجاست که باید با یک استراتژی هوشمندانه، یک برنامه ویژه این دوران تهیه کرد تا به اصطلاح از کمترین امکانات بیشترین استفاده رو ببریم.

این برنامه توسط تیمی از دانشجویان پزشکی و دندون پزشکی تهیه شده که خودشون فاصله چندانی با کنکور نداشتن یعنی در سال های اخیر کنکور دادن و با سبک و سیاق کنکور الان بسیار آشنا هستن. البته سعی کردیم از نظرات سایر بچه هایی که در کنکور موفق شدن و همچنین چند مدرس جوون (برای ایده های نو) و چند مدرس با سابقه (برای تجربیاتشون) به طور مستقیم و غیر مستقیم استفاده کنیم. شاید جالب باشه واستون که بدونین، با چند نفر که سال اول در کنکور موفق نشدن ولی سال دوم در رشته و دانشگاه مورد علاقشون پذیرفته شدن در مورد دلایل عدم موفقیت شان در سال اول صحبت کردیم و سعی کردیم نظرات اونا رو هم در برنامه بگنجونیم و نسخه نهایی برنامه رو هم سه بار بازنگری کردیم.

این برنامه به منظور کسب آمادگی لازم برای شرکت در آزمون سراسری سال ۹۶ رشته تجربی، طراحی شده و شامل ۷ مرحله برنامه مطالعاتی هستش. هر مرحله در بازه زمانی ۳ هفته ای اجرا می شه و در شروع هریک از این ۳ هفته ها ابتدا به مطالعه بخش های گفته شده از هر درس خواهیم پرداخت و در ادامه به سراغ تست های آن مباحث می رویم.

ما در این برنامه به طور دقیق براتون مشخص کردیم که برای دروس عمومی و اختصاصی از کدام کتاب ها چه بخش هایی رو بخونید، چگونه و چه مقدار تست بزنید و از همه مهم تر چطور مرور کنید. خلاصه این که صفر تا صد کار رو براتون مشخص کردیم. بهترِ که داوطلب در برنامه مطالعاتی وقفه ای ایجاد نکنه اما اگه به هر علتی نتونست به مدت چند روز این برنامه ریزی را رعایت کنه، می تونه از راه کار های پیشنهادی برای جبران استفاده کنه، پس جای نگرانی نیست. تازه در این برنامه برای شما زمان استراحت هم به میزان کافی در نظر گرفتیم. اما حواستون باشه که تا کنکور باید حسابی تلاش کنید تا به هدفتون برسید.

صفحه ویژه معرفی منابع کمک آموزشی طرح ۶ ماهه تا کنکور ۹۶ ویژه رشته تجربی

این برنامه به صورت یک فایل پی دی اف رمز دار خدمت شما ارائه می شه و هزینه آن ۲۳۳ هزار تومان می باشد.

 

برای سفارس این طرح فقط کافیه که فرم زیر را پر کنی، با شما تماس می گیریم.

اگر هم سوالی داری می تونی با ایمیل Moshavereh96@yahoo.com با ما در تماس باشی.

 

فرم درخواست برنامه 6 ماهه تا کنکور 96

  • درج اعشار الزامی نیست
  • درج اعشار الزامی نیست

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*